Spójrz na rynek nieruchomości jak na grupę produktów finansowych

Jeśli spojrzeć na rynek nieruchomości jak na grupę produktów finansowych, można dojść do wniosku, że warto skorzystać z sytuacji, w której lokaty bankowe wciąż są tanie, a inflacja na bezpiecznym poziomie. Jak?

 

Sytuacja ogólna

Przede wszystkim pomimo wzrostu cen nominalnych – spowodowanych inflacją – zachowanie rynku nieruchomości jest stabilne, a więc możliwe do przewidzenia. Tym samym warunki inwestycyjne są dogodne. Stopy zwrotu z najmu są w tej chwili topowe w skali Unii Europejskiej. Dodatkowo polski rynek jest wolny od funduszy inwestujących w najem (takich które skupowałoby mieszkania hurtowo). Jesteśmy więc w najlepszym okresie do inwestowania w nieruchomości, lub jak kto woli do zakupu potencjalnych źródeł dochodu pasywnego.

 

W perspektywie krajowej

Polska ma ogromne potrzeby mieszkaniowe, które jeszcze przez lata nie zostaną zaspokojone. Według danych, w roku 2012 roku do zrównania komfortu życia ze średnią unijną brakowało nam niemal ośmiu i pół miliona mieszkań. Nawet gdyby deweloperzy, którzy i tak budują w szybkim tempie, osiągnęli nagle poziom 200 tysięcy mieszkań oddawanych rocznie do użytku, to i tak inwestycja w nieruchomości będzie opłacalna jeszcze przez lata. Co to oznacza?

 

Rokowania na lata

Mówiąc wprost - bez względu na sytuację polityczną, mieszkania nie będą tanieć przynajmniej do 2026 roku. Kto planuje kupić mieszkanie, nie powinien się wahać. Za kilka lat wartość nieruchomości będzie większa, a jej właściciel znajdzie się w gronie osób, które będą sprzedawać albo wynajmować innym, zamiast kupować drożej. A taka strategia postępowania należy do charakteru marki Champion Invest.