Spotkanie dla inwestorów

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiedz się, czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wciąż się opłaca

Spójrz na rynek nieruchomości jak na grupę produktów finansowych

Jeśli spojrzeć na rynek nieruchomości jak na grupę produktów finansowych, można dojść do wniosku, że warto skorzystać z sytuacji, w której lokaty bankowe wciąż są tanie, a inflacja na bezpiecznym poziomie. Jak?

 

Sytuacja ogólna

Przede wszystkim pomimo wzrostu cen nominalnych – spowodowanych inflacją – zachowanie rynku nieruchomości jest stabilne, a więc możliwe do przewidzenia. Tym samym warunki inwestycyjne są dogodne. Stopy zwrotu z najmu są w tej chwili topowe w skali Unii Europejskiej. Dodatkowo polski rynek jest wolny od funduszy inwestujących w najem (takich które skupowałoby mieszkania hurtowo). Jesteśmy więc w najlepszym okresie do inwestowania w nieruchomości, lub jak kto woli do zakupu potencjalnych źródeł dochodu pasywnego.

 

W perspektywie krajowej

Polska ma ogromne potrzeby mieszkaniowe, które jeszcze przez lata nie zostaną zaspokojone. Według danych, w roku 2012 roku do zrównania komfortu życia ze średnią unijną brakowało nam niemal ośmiu i pół miliona mieszkań. Nawet gdyby deweloperzy, którzy i tak budują w szybkim tempie, osiągnęli nagle poziom 200 tysięcy mieszkań oddawanych rocznie do użytku, to i tak inwestycja w nieruchomości będzie opłacalna jeszcze przez lata. Co to oznacza?

 

Rokowania na lata

Mówiąc wprost - bez względu na sytuację polityczną, mieszkania nie będą tanieć przynajmniej do 2026 roku. Kto planuje kupić mieszkanie, nie powinien się wahać. Za kilka lat wartość nieruchomości będzie większa, a jej właściciel znajdzie się w gronie osób, które będą sprzedawać albo wynajmować innym, zamiast kupować drożej. A taka strategia postępowania należy do charakteru marki Champion Invest.


Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy