Spotkanie dla inwestorów

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiedz się, czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wciąż się opłaca

Ponad 65 tys. sprzedanych mieszkań na rynku pierwotnym

Ponad 65 tys. sprzedanych mieszkań na rynku pierwotnym. 2019 r. drugim najlepszym rokiem 

Póki co 2017 r. był najlepszym okresem dla rynku nieruchomości na sześciu największych rynkach w Polsce, czyli Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Łodzi i Poznania. Ale rok 2019 ze sprzedażą 65,4 tys. nieruchomości uplasował się na drugim miejscu.

Najlepszym dla 2019 r. okazał się ostatni kwartał roku, kiedy to sprzedano najwięcej mieszkań, a także została wprowadzona ich największa ilość na rynek. To właśnie końcówka roku spowodowała, że rzutem na taśmę poprzedni rok okazał się lepszy od 2018 r.

Wprawdzie oczekiwania była takie, że rosnące ceny wyhamują nieco popyt na rynku nowych mieszkań, to jednak ten czynnik nie miał wpływu na ilość kupionych lokali w 2019 r. Ostatecznie na sześciu wskazanych rynkach sprzedano 65,4 tys. mieszkań, co oznacza że sprzedaż zwiększyła się w stosunku do roku 2018 o 0,8%. W stosunku do 2017 r. sprzedaż była niższa o 10%, ale można zakładać, że tak dobry wynik z tego roku to rezultat dofinansowań z programu MdM (Mieszkanie dla Młodych).

Wyniki rynku mieszkaniowego, a obecna sytuacja polskiej gospodarki

Doskonałe wyniki sprzedażowe mogą być odzwierciedleniem tego, że deweloperzy stali się prawdziwym beneficjentem tego rynku. Nabywcy coraz częściej zauważają, że inwestycja w mieszkanie to jedna z najlepszych opcji, która stanowi pewne zabezpieczenie finansowe. Jednak nie można też nie zauważyć, że polska gospodarka realnie wpłynęła na wyższe dochody Polaków, którzy coraz częściej stają się nabywcami. Dysponują oni odpowiednimi oszczędnościami, które chcą ulokować w nieruchomości.

Warto też odnotować, że coraz mniejszym zaufaniem cieszy się obecny system emerytalny, który nie daje wielkich nadziei na przyszłość i który nie jest gwarantem zabezpieczenia finansowego w wieku emerytalnym. Ten czynnik również determinuje nas od tego, by inwestować w nieruchomości, które mają być zabezpieczeniem stałego dopływu pieniędzy z wynajmu i będą stanowić dodatkowe źródło dochodu, wówczas kiedy środki z emerytury nie będą zaspokajały codziennych potrzeb.

 


Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy