Spotkanie dla inwestorów

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiedz się, czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wciąż się opłaca

Co to jest mixed-use?

Dzień dobry, czy słyszeliście o mixed- use?

 

W Polsce coraz częściej możemy zaobserwować wzrost inwestycji zarówno mieszkaniowych, jak i usługowych. Czym właściwie jest mixed-use i jakie znaczenie odgrywa na rynku nieruchomości? 

 

Termin mixed-use stanowi pewnego rodzaju wspólny mianownik pomiędzy lokalami usługowymi, a mieszkalnymi. Jest celową koncepcją stworzenia kilku funkcji, które ma pełnić jedna inwestycja, kompleks budynków lub nawet całe miasto. Co ciekawe, celem wykorzystania mixed-use jest także całkowite wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie pewnej harmonii pomiędzy naturą a już istniejącymi obiektami infrastruktury. 

 

Jak rozpoznać inwestycję mixed-use? Ku zdziwieniu stworzenie kompleksu, który łączy tylko część mieszkalną z usługową może nie być wystarczające. Inwestycja mixed-use łączy mieszkania, biura, handel lub gastronomię. Dodatkowo założeniem mixed-use jest także zapewnienie części hotelowej,kulturalnej lub edukacyjnej. Obiekty te działają o różnych porach dnia, a także w nocy. Dzięki temu miejsca mixed-use przyciągają zróżnicowane grupy ludzi, ponieważ każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

 

Celem mixed-use jest stworzenie aktywnej społeczności. W takich miejscach, oprócz mieszkania lub pracy społeczność znajdzie także rozrywkę i odpoczynek. Zapewnia się wszelkie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, starszych i dla rodzin z dziećmi. Łącząc te wszystkie funkcje zwiększa się atrakcyjność danej inwestycji.

 

Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy